معاونت روابط عمومی و رسانه

blog4
  • بیوگرافی

باتوجه به ضرورت برقراری ارتباطات منظم با جامعه هدف مجموعه فرهنگی تربیتی مسجد پنج‌تن علیهم‌السلام و پشتیبانی رسانه ای از واحدهای زیر مجموعه آن، در سال ۱۳۹۶ واحدی تحت عنوان روابط عمومی به ساختار تشکیلاتی مجموعه اضافه گردید.

رفته رفته با عنایت به تاثیر گذاری هرچه بیشتر این واحد، به پیشنهاد هیئت اندیشه ورزی مجموعه، از سطح واحد به معاونت ارتقاء پیدا کرد و با تلفیق با معاونت فرهنگی، معاونت جدیدی تحت عنوان معاونت فرهنگی و روابط عمومی را به وجود آورد.

دربازنگری صورت گرفته در ساختار تشکیلاتی مجموعه در سال ۱۳۹۹ ، با توجه به نیازهای روزآمد مجموعه و اهمیت رسانه در جامعه امروزی و همچنین با عنایت به پتانسیل بالای نیروهای پایگاه در ابعاد مختلف رسانه ای، واحدروابط عمومی از معاونت فرهنگی منفک و معاونت روابط عمومی و رسانه تشکیل گردید.

از آنجایی که در عصر پیش رو پیشرفت های روزافزونی در شیوه های ارتباط جمعی و تعاملات افراد در سطح جامعه ایجاد شده است ضرورت به روز رسانی شیوه های تربیتی در سطح مجموعه بیش از پیش احساس می شود؛ همزمانی ارتباطات در فضای حقیقی و مجازی ونقش به سزای فضای مجازی در تعاملات اجتماعی افراد موید این مطلب می باشد .لذا ” ایجاد فضای فعال رسانه ای و بکارگیری شیوه های نوین ارتباطی” به عنوان هدف این معاونت در نظر گرفته شده است.

تشکیل واحد روابط عمومی و واحد رسانه تحت مدیریت این معاونت؛ دو راهبرد عملیاتی برای نیل به هدف به حساب می آید.

واحد روابط عمومی متشکل از( گروه سایت، گروه فضای مجازی، گروه سامانه های ارتباطی، گروه طراحی گرافیک و گروه مستند سازی) و واحد رسانه( متشکل از گروه آموزش و گروه تولید محتوا) خواهد بود.

مسئول معاونت: وحید صادقی راد

  • واحد‌های زیرمجموعه و مسئولین

روابط عمومی: برادر علی نیکوزاده

رسانه: برادر عماد عصار زاده

  • شرح وظایف

گروه سایت واحد روابط عمومی:

وظیفه این گروه راه اندازی و مدیرت سایت رسمی مجموعه با رویکرد اطلاع رسانی و محتوایی می باشد.

گروه فضای مجازی واحد روابط عمومی:

حضور همه جانبه در شبکه های اجتماعی و پیام رسان داخلی و خارجی به عنوان بسترهایی برای ارائه گزارش کار مجموعه و تزریق محتوای فرهنگی تربیتی به جامعه هدف

گروه سامانه های ارتباطی واحد روابط عمومی:

مدیریت پنل های پیامکی، تلفن گرام و… با هدف آگاهی بخشی به جامعه هدف از وظایف این گروه می باشد

گروه طراحی گرافیک واحد روابط عمومی:

وظیفه این گروه انجام طراحی های گرافیکی برای نیاز های کلیه معاونت های مجموعه خواهد بود

گروه مستند سازی واحد روابط عمومی:

پوشش تصویری از کلیه فعالیت های مجموعه و ساخت کلیپ های گزارشی از آن ها و ذخیره سازی در مخزن معاونت از وظایف این گروه می باشد

گروه آموزش واحد رسانه:

وظیفه این گروه فراهم سازی بستر های لازم و اجرای آموزش تخصصی فیلم برداری، عکاسی و تدوین به نیروهای مستعد معاونت به صورت مستمر خواهد بود

گروه تولید محتوا واحد رسانه:

تهیه محتوای رسانه ای(ویدئو کلیپ، اینفوگرافیک، موشن گرافیک و… ) مورد نیاز برای جامعه هدف مطابق چشم انداز تعریف شده در مجموعه به صورت کاملا تخصصی از وظایف این گروه می باشد.